Czerwcowe Turnieje dla Dzieci i Młodzieży Zielony Mat

W czerwcu organizujemy wiele turniejów „na żywo”, co jest pewnym odreagowaniem po kilku miesiącach przymusowej gry w turniejach on-line.
 
Rozegraliśmy 3 turnieje dla dzieci i młodzieży do lat 14 Zielony Mat, w których startowało w sumie 79 młodych zawodniczek i zawodników.

1.) Zielony Mat. Grupa A.
Zielona Góra, 5 czerwca 2021 r. Szkoła Podstawowa nr 1.
Na podium stanęli: Jakub Chmielewski, Tobiasz Grabowski (obaj Żary) i Marcel Misiek (Polkowice).
Wyniki:http://www.chessarbiter.com/turnieje/2021/ti_1161/results.html?l=pl&tb=10_

2.) Zielony Mat. Grupa B.
Zielona Góra, 5 czerwca 2021 r. Szkoła Podstawowa nr 1.
Triumfowali: Gracjan Ligenza (Sulechów), Wiesław Dyl i Piotr Maciejewski (obaj Zielona Góra).
Wyniki: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2021/ti_1162/results.html?l=pl&tb=10_

3.) Zielony Mat. Grupa B.
Zielona Góra, 11 czerwca 2021 r. Szkoła Podstawowa nr 2.
Zwyciężył Jakub Urkiel przed Łukaszem Franczykiem i Hubertem Triczką (wszyscy z Zielonej Góry).

 
 
Wszyscy uczestnicy Zielonych Matów oprócz pucharów, dyplomów i upominków otrzymali pamiątkowe złote medale Zielonego Mata, bo wszyscy są zwycięzcami 🙂
GRATULUJEMY więc nie tylko zwycięzcom, ale i pozostałym uczestnikom Zielonego Mata!

GALERIA

„Magnusik” Turniej szkoleniowo-klasyfikacyjny

W Domu Harcerza w Zielonej Górze przy ul. Wyszyńskiego 19 A rozegrane zostaną Turnieje klasyfikacyjno-szkoleniowe „Magnusik”, w którym będzie możliwość uzyskania wyższych kategorii szachowych.

1. Dla zawodników z IV i III kat. oraz zawodniczek z II kat. szachową (można uzyskać III i II kat. szachową oraz dla zawodniczek II+). Turniej trwa 2 dni: w soboty 12.06.2021 r. w godz. 9.00-14.00 oraz 19.06.2021 r. w godz. 9.00-14.30.
Lista startowa: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2021/ti_1163/results.html?l=pl&tb=2_
Regulamin: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2021/ti_1163/regulations.html?l=pl

2. Dla zawodników bez kategorii szachowej i z V kat. oraz zawodniczek z IV kat. szachową (można uzyskać V i IV kat. szachową). Turniej trwa 1 dzień: w sobota 12.06.2021 r. w godz. 9.00-14.00.
Lista startowa: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2021/ti_1164/results.html?l=pl&tb=2_
Regulamin: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2021/ti_1164/regulations.html?l=pl

3. Dla zawodników bez kategorii szachowej i z V kat. oraz zawodniczek z IV kat. szachową (można uzyskać V i IV kat. szachową). Turniej trwa 1 dzień: w sobota 19.06.2021 r. w godz. 9.00-14.00.
Lista startowa: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2021/ti_1175/results.html?l=pl&tb=2_
Regulamin: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2021/ti_1175/regulations.html?l=pl

Turniej „Zielony Mat” dla dzieci i młodzieży do lat 14

Zapraszamy dzieci i młodzież do lat 14 (ur. w 2007 lub młodszych) na pierwszy tegoroczny Turniej zostanie rozegrany w sobotę 5 czerwca w godz. 10.00-12.30 w Szkole Podstawowej nr 1 w Zielonej Górze, ul. Wyszyńskiego 17.

Grupa A: 
 
Grupa B:
 
Regulamin:
 
Trzech zwycięzców grup A i B otrzymuje dyplomy i puchary.
W każdej sesji turniejowej w grupach A i B przewidziane są dyplomy, nagrody i upominki dla wszystkich zawodników.

Zdrowych, Radosnych Świąt Wielkanocnych życzy Zarząd Fundacji Mistrzostwa Szachowego

 

Turnieje on-line

Turnieje on-line na platformie lichess.org
Zapraszamy juniorów i seniorów do udziału w weekendowych turniejach Fundacji. W każdą sobotę i w każdą niedzielę o godz. 18.00 odbywają się turnieje. Wystarczy zapisać się do klubu: https://lichess.org/team/fundacja-mistrzostwa-szachowego
Wstęp wolny, turnieje bez wpisowego.
Ważniejsze informacje:

– w każdym turnieju wszyscy grają w jednej grupie, zarówno dorośli jak i juniorzy
– preferowane tempo gry: 5 minut + 3 sekundy/posunięcie (w soboty) oraz 3 minuty + 2 sekundy/posunięcie (w niedziele)
– o kolejności miejsc decyduje liczba zdobytych punktów, a w dalszej kolejności punkty pomocnicze wg algorytmu na stronie lichess.org·    

 – zawodnicy zobowiązani są przestrzegania zasad fair-play i deklarują brak pomocy osób trzecich oraz korzystania z silników komputerowych bądź innego wsparcia w trakcie rozgrywanych partii
– organizator ma prawo zdyskwalifikować zawodnika z tych i kolejnych zawodów za używanie niedozwolonego dopingu, po uprzednim sprawdzeniu jego partii, oraz ma prawo do podania tego faktu do publicznej wiadomości

– informacje turniejowe będą publikowane na stronie www.fundacjamszach.zgora.pl/ oraz na Facebook-u Fundacji Mistrzostwa Szachowego.

Zdrowych, Radosnych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku życzy Zarząd Fundacji Mistrzostwa Szachowego

Informacja o turniejach on-line Fundacji Mistrzostwa Szachowego w roku 2020

W roku 2020 zorganizowaliśmy 32 turnieje na platformie lichess.org .

Rywalizowało 81 zawodniczek i zawodników (według stanu z dnia 22 grudnia 2020), którzy dołączyli do Klubu Fundacji Mistrzostwa Szachowego. Zawodnicy pochodzili głównie z Zielonej Góry, ale i z całego województwa lubuskiego.

https://lichess.org/team/fundacja-mistrzostwa-szachowego

Turnieje odbyły się w następujących dniach:25 i 26 kwietnia; 2, 3, 9, 10, 16, 17, 23, 24, 30 i 31 maja; 6, 7, 13, 14, 20 i 21 czerwca; 24 października; 7, 11, 14, 21, 22, 28, 29 listopada; 5, 6, 12, 13, 19 i 20 grudnia.

Wszystkie turnieje odbywały się bez wpisowego, w części z nich zapewniliśmy skromne nagrody (puchary, statuetki, medale, upominki). Rywalizacja szachistów on-line odbyła się dzięki pomocy finansowej Urzędu Miasta Zielona Góra.

W przyszłym roku planujemy kontynuowanie turniejów on-line.

„Magnusik” Turniej szkoleniowo-klasyfikacyjny

12 grudnia w Domu Harcerza w Zielonej Górze rozegrano Turniej klasyfikacyjno-szkoleniowy „Magnusik”, w którym 20 uczestników walczyło o zdobycie kategorii szachowej.
7 zawodników uzyskało wyższą kategorię:
Gratulujemy!

Tym razem puchary i medale powędrują do zawodniczek i zawodników bez kategorii i z V kategorią.
Zapraszamy w sobotę 12 grudnia w godz. 8.50-13.00 do Domu Harcerza w Zielonej Górze na turniej klasyfikacyjny, w którym można zdobyć V i IV kategorie.
Ilość grających ograniczona jest do 16 osób.
Regulamin: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2020/ti_3834/regulations.html?l=pl
Lista startowa:
http://www.chessarbiter.com/turnieje/2020/ti_3834/results.html?l=pl&tb=2_

 

21 listopada w MCKiE „Dom Harcerza” w Zielonej Górze odbyła się kolejna edycja turnieju „Zielony Mat”.

W ostatnim okresie rozegrano 2 turnieje Zielonego Mata.
6 listopada w SP-2 w Zielonej Górze rozegrano Turniej Zielonego Mata (grupa B). Grały dzieci z klas 1-3.
Zwyciężyła Sandra Bidna przed Dawidem Małachowskim i Adamem Olejarzem (wszyscy z Zielonej Góry). GRATULACJE!
Szczegółowe wyniki: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2020/ti_3568/results.html?l=pl&tb=10_

21 listopada w MCKiE „Dom Harcerza” w Zielonej Górze odbyła się kolejna edycja turnieju „Zielony Mat”.
Rezultaty grupy A liczone były do rankingu FIDE w grze błyskawicznej.
Na podium znaleźli się: Maja Ziobrowska (Sulechów), Jacek Skrzypczak i Olaf Lewandowski (obaj Zielona Góra).
Szczegółowe wyniki: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2020/ti_3700/results.html?l=pl&tb=10_
Zwycięzcom i wszystkim uczestnikom gratulujemy!

Zapraszamy do galerii zdjęć 

IX Turniej Szachowy z okazji Święta Niepodległości Niedziela 15.XI godz. 11.15-14.45.

W niedzielę 15 listopada w Drzonkowie-Zielona Góra rozegrano IX Turniej z okazji Święta Niepodległości.

czytaj….

W grupie A zwyciężył Karol Kucza (Zielona Góra) przed Franciszkiem Serneckim (Wrocław) i Nikolajem Aliavdinem (Zielona Góra).
Wśród zawodniczek najlepszą okazała się Julia Samol (Leszno), a najlepszym zawodnikiem powyżej 60 lat został Józef Kaźmierski (Zielona Góra).
Szczegółowe wyniki: http://www.chessarbiter.com/turnieje/…/ti_3545/results.html…
W grupie B na podium stanęli: Kamil Tomaszewski (Żary), Filip Krakowiak (Święciechowa) i Jan Czyżewski (Zielona Góra). Najlepszą juniorką została Julia Stasiak (Święciechowa).
Szczegółowe wyniki: http://www.chessarbiter.com/turnieje/…/ti_3544/results.html…
Zwycięzcom i wszystkim zawodnikom GRATULUJEMY!

Sala konferencyjno-sportowa (w budynku pływalni krytej) w WOSIR w Drzonkowie (dzielnica Zielonej Góry).

Grupa A (do FIDE): http://www.chessarbiter.com/turnieje/2020/ti_3545/index.html?l=pl
Grupa B: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2020/ti_3544/

Regulamin:  Chessarbiter-czytaj..

ZAPRASZAMY i prosimy o wcześniejsze zgłoszenie!

Kalendarz listopadowych imprez sportowych w WOSiR w Drzonkowie:

http://www.drzonkow.pl/PL/kalendarium/0/0/2020/11/0/